04 Օգոստոսի 2025 - 08:53
Օգոստոսի 3-ին Ադրբեջանի խորհրդարանի պատվիրակությունը՝ Միլլի Մեջլիսի խոսնակ Սահիբա Գաֆարովայի գլխավորությամբ, աշխատանքային այցով ժամանել է Թուրքմենստան՝ մասնակցելու ՄԱԿ-ի Դեպի ծով ելք չունեցող զարգացող երկրների երրորդ համաժողովի շրջանակներում անցկացվող միջխորհրդարանական ֆորումին։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, Թուրքմենբաշիի միջազգային օդանավակայանում Միլլի Մեջլիսի խոսնակին դիմավորել են Թուրքմենստանի Մեջլիսի կրթության, գիտության, մշակույթի և երիտասարդության քաղաքականության հանձնաժողովի նախագահ Բայրամգյոզել Մուրադովան, Թուրքմենստանում Ադրբեջանի դեսպան Գիսմեթ Գյոզալովը և այլ պաշտոնատար անձինք։
Սահիբա Գաֆարովան կնախագահի միջխորհրդարանական ֆորումի առաջին նիստը Թուրքմենստանի Ավազա քաղաքում։ Այցի շրջանակներում Միլլի Մեջլիսի խոսնակը ելույթ կունենա ֆորումում և կանցկացնի մի շարք հանդիպումներ։

04 Августа 2025 - 08:53
Делегация парламента Азербайджана 3-го августа во главе со спикером Милли Меджлиса Сахибой Гафаровой прибыла в Туркменистан с рабочим визитом для участия в Межпарламентском форуме, проводимом в рамках Третьей Конференции ООН по развивающимся странам, не имеющим выхода к морю.
Как передает Report, в международном аэропорту Туркменбаши спикера Милли Меджлиса встретили председатель Комитета по вопросам образования, науки, культуры и молодёжной политики Меджлиса Туркменистана Байрамгозель Мурадова, посол Азербайджана в Туркменистане Гисмет Гёзалов и другие официальные лица.
Спикер Сахиба Гафарова будет председательствовать на первой сессии Межпарламентского форума в городе Аваза Туркменистана. В рамках визита предусмотрено выступление спикера Милли Меджлиса на форуме и проведение ею ряда встреч.