• Բեյշեկիևը շնորհակալություն է հայտնել Ադրբեջանին Իրանից անվտանգ տարհանման գործում ցուցաբերած օգնության համար
16 Հունիսի 2025 - 09:29
Իրանում Ղրղզստանի դեսպանատունը շնորհակալություն է հայտնել ադրբեջանական կողմին Իսլամական Հանրապետությունից երկրի քաղաքացիների տարհանման գործում ցուցաբերած օգնության համար։
Armenia.Az-ի հաղորդմամբ, այս մասին հայտարարել է դիվանագիտական առաքելության աշխատակից Նազիմ Բեյշեկիևը։
«Կուզենայի [Իրանում Ղրղզստանի] դեսպանատան անունից խորը երախտագիտություն հայտնել Ադրբեջանի կառավարությանը հյուրասիրության և Ղրղզստանի քաղաքացիներին Աստարայի անցակետով տարհանելու գործում ցուցաբերած աջակցության համար։ Մենք հուսով ենք հետագայում շարունակել արդյունավետ համագործակցությունը», - ասել է նա։

• Бейшекиев поблагодарил Азербайджан за содействие в безопасной эвакуации из Ирана
В посольстве Кыргызстана в Иране выразили благодарность азербайджанской стороне за содействие в эвакуации граждан страны из исламской республики.
Как передает Report, об этом заявил сотрудник дипмиссии Назим Бейшекиев.
«Хотел бы от имени посольства [Кыргызстана в Иране] выразить огромную благодарность за гостеприимство и содействие правительству Азербайджана за то, что помогли эвакуировать граждан Кыргызстана через КПП «Астара». Надеемся на дальнейшее плодотворное сотрудничество», - сказал он.
Н.Бейшекиев подчеркнул, что эвакуация прошла безопасно.
«28 человек, включая членов семей дипломатов, проходят государственную границу. Вторая группа будет направлена в ближайшее время.
Ситуация [в Иране] напряженная. Надеемся, что стороны уладят разногласия путем диалога», - заключил сотрудник посольства.