16 Հունիսի 2025 - 09:35
Ադրբեջանի ազգային ավիափոխադրող AZAL-ը հունիսի 15-ին հաջողությամբ իրականացրել է Բաքվից առաջին ուղիղ չվերթը դեպի նոր Չուկուրովա միջազգային օդանավակայան, որը գտնվում է թուրքական Ադանա և Մերսին քաղաքների միջև։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, նոր ուղղությամբ չվերթները կիրականացվեն շաբաթական երկու անգամ՝ հինգշաբթի և կիրակի օրերին, ինչը լրացուցիչ հարմարավետություն կապահովի մոտակա շրջաններ մեկնող ուղևորների համար։
Մեկնելուց առաջ Հեյդար Ալիևի միջազգային օդանավակայանի 1-ին տերմինալում ուղևորների համար կազմակերպվել է հանդիսավոր միջոցառում։ Չուկուրովա օդանավակայանում ջերմորեն դիմավորել են ուղևորներին, քաղցրավենիք բաժանել։

• AZAL выполнил первый рейс в турецкий Международный аэропорт Чукурова
Национальный авиаперевозчик Азербайджана AZAL сегодня, 15 июня, успешно выполнил первый прямой рейс из Баку в новый Международный аэропорт Чукурова, расположенный между турецкими городами Адана и Мерсин.
Как передает Armenia.Az, рейсы по новому направлению выполняются два раза в неделю - по четвергам и воскресеньям, - что обеспечит дополнительные удобства также для пассажиров, следующих в другие близлежащие районы.
Перед вылетом в Терминале 1 Международного аэропорта Гейдар Алиев было организовано торжественное мероприятие для пассажиров. В аэропорту Чукурова рейс также был тепло встречен, а всем пассажирам вручили сладости.
Новый маршрут AZAL внесет важный вклад в укрепление авиасообщения между двумя братскими странами.
Авиабилеты можно приобрести на официальном сайте www.azal.az, через мобильное приложение авиакомпании, а также в кассах и у аккредитованных агентств AZAL.