• Պակիստանի ֆինանսների նախարարության ղեկավարը՝ Ադրբեջանի հետ ներդրումային նախագծերի մասին
Պակիստանը շահագրգռված է ավելացնել փոխադարձ առևտուրը և զարգացնել համագործակցությունը Ադրբեջանի հետ մի շարք ոլորտներում։
Այս մասին Report-ին հայտարարել է՝ Պակիստանի ֆինանսների նախարար Մուհամմադ Աուրանգզեբը։
Նախարարի խոսքով, Պակիստանում 2 մլրդ դոլար ներդնելու Ադրբեջանի ծրագրերը ավելացնում են կողմերի հետաքրքրությունը՝ ապրանքաշրջանառության զարգացման նկատմամբ։ «Գնդակը մեր դաշտում է ներդրումային և բանկային նախագծերի մշակման առումով»,- ասել է նա։
Գերատեսչության ղեկավարը նշել է՝ Ադրբեջանի և Պակիստանի միջև ապրանքաշրջանառության ավելացման զգալի ներուժի առկայությունը, որը, նրա խոսքով, դեռևս չի գտնվում պահանջվող բարձր մակարդակի վրա։ «Մենք կարող ենք մի քանի անգամ ավելացնել փոխադարձ առևտուրը, այդ թվում՝ տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և հանքարդյունաբերության ոլորտում»,- նշել է նա։

ЗакрытьГлава Минфина Пакистана об инвестпроектах с Азербайджаном
Пакистан заинтересован в увеличении взаимной торговли и развитии сотрудничества с Азербайджаном в ряде областей.
Об этом Report заявил министр финансов Пакистана Мухаммад Аурангзеб.
По словам министра, планы Азербайджана инвестировать в Пакистан 2 млрд долларов США увеличивают заинтересованность сторон в развитии товарооборота. «Мяч находится на нашей стороне поля с точки зрения разработки инвестиционных и банковских проектов», - сказал он.
Глава ведомства отметил наличие значительного потенциала для увеличения товарооборота между Азербайджаном и Пакистаном, который, по его словам, пока не находится на необходимо высоком уровне. «Мы можем увеличить взаимную торговлю в несколько раз, в том числе и в области информационных технологий и горнодобывающей промышленности», - отметил он.