13 Նոյեմբերի 2024 - 14:02
Որպես COP29 հյուրընկալող երկիր՝ Ադրբեջանի համագործակցությունը փոքր կղզի զարգացող պետությունների հետ բարձրացել է էլ ավելի բարձր մակարդակի։ Այսօր նրանց ձայնը պետք է լսելի լինի համաշխարհային հարթակում։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այս մասին նոյեմբերի 13-ին հայտարարել է նախագահ Իլհամ Ալիևը՝ ելույթ ունենալով Փոքր կղզի զարգացող պետությունների (SIDS) գագաթնաժողովում, որը անցկացվել է COP29-ի շրջանակներում։
«Ես դիմում եմ զարգացած երկրներին, հատկապես գաղութային անցյալ ունեցող երկրներին, որպեսզի նրանք օգնություն ցուցաբերեն փոքր կղզի պետություններին»,- նշել է պետության ղեկավարը։

13 Ноября 2024 - 13:10
Сотрудничество Азербайджана, как страны, принимающей СОР29, с малыми островными развивающимися государствами поднялось на более высокий уровень. Сегодня их голос должен быть услышан на глобальной арене.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал Президент Ильхам Алиев 13 ноября во время выступления на Саммите малых островных развивающихся государств (SIDS), проводимом в рамках СОР29.
«Я обращаюсь к развитым странам, особенно к странам с колониальным прошлым, с тем, чтобы они оказали помощь малым островным государствам», — отметил глава государства.