• Ադրբեջանը մինչև 2030 թվականը 2 միլիարդ մանաթ կհատկացնի «կանաչ» նախագծերի համար
Ադրբեջանի բանկային հատվածը մինչև 2030 թվականը 2 միլիարդ մանաթի վարկեր կհատկացնի «կանաչ» նախագծերի զարգացման համար։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ի թղթակիցը, այս մասին հայտարարել է՝ Ադրբեջանի բանկերի ասոցիացիայի նախագահ Զաքիր Նուրիևը։
«Մինչև 2030 թվականը Ադրբեջանի բանկային հատվածը 2 միլիարդ մանաթ կհատկացնի կայուն և «կանաչ» նախագծերը ֆինանսավորելու համար, որոնք կնպաստեն երկրի անցմանը՝ դեպի ցածր ածխածնային և կայուն տնտեսություն», - հինգշաբթի ասել է Նուրիևը COP29-ի շրջանակներում Ադրբեջանի Կենտրոնական բանկի կողղմից կազմակերպված՝ «Գլոբալ ֆինանսական համակարգ. Կլիմայի փոփոխության դեմ պայքարի ֆինանսավորման ավելացում» խորագրով միջոցառմանը։

14 Ноября 2024 - 12:12
Банковский сектор Азербайджана до 2030 года выделит кредиты на развитие «зеленых» проектов сумму в размере 2 млрд манатов.
Как передает Armenia.Az, об этом заявил президент Ассоциации банков Азербайджана Закир Нуриев.
«Банковский сектор Азербайджана к 2030 году выделит 2 млрд манатов на финансирование устойчивых и «зеленых» проектов, которые будут способствовать переходу страны к низкоуглеродной и устойчивой экономике», — сказал Нуриев в четверг в рамках COP29 на мероприятии «Глобальная финансовая система: увеличение финансирования борьбы с изменением климата», организованном Центробанком Азербайджана.