• Ուզբեկստանի ՊՆ պատվիրակությունը՝ ԱՀ Պաշտպանության նախարարության ինժեներական ավանում
Ադրբեջանի և Ուզբեկստանի պաշտպանության նախարարությունների միջև ստորագրված 2024 թվականի երկկողմ համագործակցության պլանի համաձայն՝ Ուզբեկստանի Հանրապետության պաշտպանության նախարարության պատվիրակությունն այցելել է Ադրբեջան։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը՝ պաշտպանական գերատեսչության մամուլի ծառայությանը հղումով, այցի շրջանակներում՝ ուզբեկստանցի հյուրերն այցելել են ՊՆ ինժեներական զորքերի գլխավոր վարչություն։
Ողջունելով հյուրերին՝ գեներալ-մայոր Անար Քերիմովը պատվիրակությանը տեղեկացրել է՝ ազատագրված տարածքներում ադրբեջանական բանակի ինժեներասակրավորային ստորաբաժանումների կողմից իրականացվող ինժեներական աջակցության միջոցառումների մասին։
Հանդիպմանը հատուկ ընդգծվել է նման այցերի նշանակությունը՝ փորձի փոխանակման տեսանկյունից, տեղի է ունեցել մտքերի փոխանակում փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի շուրջ, ներկայացվել է ճեպազրույց։

• Делегация МО Узбекистана в инженерном городке Минобороны АР
В соответствии с планом двустороннего сотрудничества на 2024 год, подписанным между министерствами обороны Азербайджана и Узбекистана, делегация Министерства обороны Республики Узбекистан посетила Азербайджан.
Как передает Armenia.Az со ссылкой на пресс-службу оборонного ведомства, в рамках визита узбекские гости посетили Главное управление инженерных войск Министерства обороны.
Поприветствовав гостей, генерал-майор Анар Керимов проинформировал делегацию о мерах по инженерному обеспечению, проводимых инженерно-сапёрными подразделениями азербайджанской армии на освобожденных территориях.
На встрече была особо подчеркнута значимость подобных визитов с точки зрения обмена опытом, состоялся подробный обмен мнениями по ряду вопросов, представляющих взаимный интерес, был представлен брифинг.
Затем гости понаблюдали за практическими занятиями с участием военнослужащих в специально подготовленном инженерном городке.