• Բաքվում ընթանում է ՏՀԿ D-8 մեդիա ֆորումը
Բաքվում մեկնարկել է Տնտեսական համագործակցության կազմակերպության (ՏՀԿ) D-8 մեդիա ֆորումը, որը կրում է «Երկխոսության, համագործակցության և տարածաշրջանային համերաշխության խթանում» խորագիրը։
AZERTAC-ի փոխանցմամբ, ֆորումը միավորել է՝ D-8 անդամ երկրների համապատասխան գործակալությունների և առաջատար մեդիա ընկերությունների ղեկավարների, ինչպես նաև ոլորտի բարձրաստիճան ներկայացուցիչների և փորձագետների։
Միջոցառման սկզբում նախագահի աշխատակազմի արտաքին քաղաքականության հարցերի բաժնի ղեկավար Հիքմեթ Հաջիևը ընթերցել է՝ նախագահ Իլհամ Ալիևի ուղերձը ֆորումի մասնակիցներին։
Նշենք, որ ֆորումի շրջանակներում նախատեսվում է՝ «Պատասխանատու լրագրություն և թվային նորարարություն» և «Ռազմավարական հաղորդակցություն և ճգնաժամերի կառավարում» թեմաներով պանելային նիստերի անցկացումը, ինչպես նաև աշխատաժողով՝ «Մեդիա էթիկան թվային աշխարհում. տեխնոլոգիաներ, միտումներ և նարտիվներներ» թեմաներով։
Ֆորումին մասնակցում են մոտ 150 հյուրեր, այդ թվում՝ 71 օտարերկրյա պատվիրակ ութ երկրներից և D-8 քարտուղարությունից։

21 Ноября 2025 - 10:36
В Баку начал работу медиафорум Организации экономического сотрудничества (ОЭС) D-8 на тему «Продвижение диалога, сотрудничества и региональной солидарности».
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, форум собрал руководителей профильных структур и ведущих медиакомпаний стран-участниц D-8, а также высокопоставленных представителей и экспертов отрасли.
В начале мероприятия руководитель отдела внешнеполитических вопросов Администрации президента Хикмет Гаджиев зачитал обращение президента Ильхама Алиева к участникам форума.
Отметим, что в рамках форума планируется проведение двух панельных сессий на темы «Ответственная журналистика и цифровые инновации», «Стратегические коммуникации и управление кризисом», а также воркшопа на тему «Медиаэтика в мире цифровизации: технологии, тренды и нарративы».
В форуме участвуют около 150 гостей, включая 71 иностранного делегата из 8 стран и секретариата D-8.