21 0Հոկտեմբերի 2025 - 09:28
Բաքվում կայացել է՝ Ադրբեջանի պետական հարկային ծառայության և Մեծ Բրիտանիայի եկամուտների ու մաքսային հավաքագրման (HMRC) ներկայացուցիչների՝ հարկային տեղեկատվության փոխանակման հարցերին նվիրված հանդիպումը։
Ինչպես Report-ին հայտնել են գերատեսչությունում, բանակցությունները տեղի են ունեցել՝ «Առանց ահմանների հարկային տեսուչներ» նախագծի շրջանակներում։
Մասնակիցները քննարկել են՝ հարկային վերահսկողության գործնական հարցեր, գլոբալ հարկային քաղաքականությանը համապատասխանության ապահովման ռազմավարություն, հարկային տեղեկատվության փոխանակում, ինչպես նաև հարկային տեղեկատվության փոխանակման և ռիսկերի վրա հիմնված մոտեցումների կատարելագործման հարցերը։
«Առանց սահմաններից հարկային տեսուչներ» նախագծի նպատակն է՝ ամրապնդել հարկային վարչարարության ոլորտում միջազգային համագործակցությունը, փորձի փոխանակում, համատեղ թրենինգների անցկացում և լավագույն փորձի ներդրում։

21 Октября 2025 - 09:28
В Баку состоялась встреча представителей Государственной налоговой службы Азербайджана и Управления по налоговым и таможенным сборам Великобритании (HMRC), посвященная вопросам обмена налоговой информацией.
Как сообщили Report в ведомстве, переговоры прошли в рамках проекта «Налоговые инспекторы без границ».
Участники обсудили практические вопросы налогового контроля, стратегию обеспечения соответствия глобальной налоговой политике, а также вопросы обмена налоговой информацией и совершенствования подходов, основанных на оценке рисков.
Проект «Налоговые инспекторы без границ» направлен на укрепление международного сотрудничества в сфере налогового администрирования, обмен опытом, проведение совместных тренингов и внедрение передовых методик.