• Զաքիր Հասանովը և Ֆերգուս Օլդը քննարկել են Բաքվի և Լոնդոնի միջև ռազմական համագործակցության զարգացումը
06 0Հոկտեմբերի 2025 - 17:42
Հոկտեմբերի 6-ին Ադրբեջանի պաշտպանության նախարար, գեներալ-գնդապետ Զաքիր Հասանովը հանդիպել է Ադրբեջանում Մեծ Բրիտանիայի դեսպան Ֆերգուս Օլդի հետ։
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ Զաքիր Հասանովը նշել է Ադրբեջանի և Մեծ Բրիտանիայի միջև ռազմական կապերի կարևորությունը և ընդգծել, որ դրանք նպաստում են երկու երկրների բանակների զարգացմանը։
Ֆերգուս Օլդը, իր հերթին, գոհունակություն է հայտնել ադրբեջանա-բրիտանական համագործակցության ներկայիս վիճակից և ընդգծել նման հանդիպումների կարևորությունը հարաբերությունների հետագա զարգացման առումով։
Հանդիպմանը, որին մասնակցել է նաև Մեծ Բրիտանիայի ռազմական կցորդ, երկրորդ կարգի կապիտան Գևին Թարբարդը, կողմերը քննարկել են ռազմական համագործակցության զարգացման հեռանկարները, տարածաշրջանային անվտանգությունը և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցեր։

06 Октября 2025 - 16:42
6 октября министр обороны Азербайджана генерал-полковник Закир Гасанов встретился с послом Великобритании в нашей стране Фергюсом Олдом.
Как сообщили Armenia.Az в Минобороны, на встрече Закир Гасанов отметил значимость военных связей между Азербайджаном и Великобританией и подчеркнул, что они способствуют развитию армий обеих стран.
В свою очередь, Фергюс Олд выразил удовлетворение текущим состоянием азербайджано-британского сотрудничества и подчеркнул важность подобных встреч для дальнейшего развития отношений.
На встрече, в которой также участвовал военный атташе Великобритании капитан второго ранга Гэвин Тарбард, стороны обсудили перспективы развития военного сотрудничества, региональную безопасность, а также ряд вопросов, представляющих взаимный интерес.