• Հայաստանում 44–օրյա պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող հանձնաժողովի զեկույցը կուղարկվի ԱԺ արխիվ
06 0Հոկտեմբերի 2025 - 17:38
Խորհրդարանի խոսնակ Ալեն Սիմոնյանը 44-օրյա պատերազմի հանգամանքներն ուսումնասիրող հանձնաժողովի զեկույցը կուղարկի ԱԺ արխիվ։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով հայկական լրատվամիջոցներին, այս մասին հայտարարել է նրա մամուլի քարտուղար Մովսես Հարությունյանը։
Նրա խոսքով, որ զեկույցը հնարավոր չէր ներառվել լիագումար նիստի օրակարգում՝ ժամկետների անհամապատասխանության պատճառով։
«Բոլոր շահագրգիռ կողմերի հետ քննարկումներից հետո որոշում է կայացվել զեկույցն ուղարկել Ազգային ժողովի արխիվ», - ասել է Հարությունյանը։
Խոսնակի մամուլի քարտուղարը նշել է, որ բոլոր պատգամավորները, այդ թվում՝ գաղտնի տեղեկատվությանը հասանելիություն ունեցող ընդդիմադիր պատգամավորները, իրավունք ունեն այն ուսումնասիրել։

06 Октября 2025 - 16:12
Спикер парламента Ален Симонян отправил доклад комиссии по 44-дневной войне в «архив» Национального собрания Армении.
Как передает Armenia.Az со ссылкой на армянские СМИ, об этом сообщил его пресс-секретарь Мовсес Арутюнян.
По его словам, доклад из-за истекшего срока передачи законодательному органу нельзя было включать в повестку пленарного заседания.
«В результате обсуждения со всеми заинтересованными сторонами было принято решение отправить доклад в архив Национального собрания», — сказал Арутюнян.
Пресс-секретарь спикера отметил, что право на ознакомление с ним есть у всех депутатов, в том числе от оппозиции, имеющих доступ к секретным данным.