• Հայտնի է դարձել Խանքենդիի հայկական ծագումով բնակչի վիճակը, որը վիրավորել է ոստիկանության աշխատակցին
16 Սեպտեմբերի 2025 - 09:09
Հայտնի է դարձել ոստիկաության աշխատակցին ինքնաձիգից կրակոցով վիրավորած հայկական ծագումով տղամարդու վիճակը։
Այս մասին Oxu.Az-ի հարցմանը ի պատասխան հայտնել են՝ Բժշկական տարածքային ստորաբաժանումների կառավարման միավորումում (TƏBİB):
Նշվել է, որ սադրանք կատարած տղամարդը (1967 թվականին ծնված Ավանեսյան Կարեն Ալբերտովիչ) սեպտեմբերի 14-ին հոսպիտալացվել է Խանքենդի քաղաքի բժշկական հաստատություններից մեկում՝ տարբեր մարմնական վնասվածքներով։
«Հիվանդը վիրահատվել է, նշանակվել են անհրաժեշտ գործիքային և ախտորոշիչ հետազոտություններ։ Ներկայումս նրա բուժումը շարունակվում է բժշկական հաստատությունում, նրա վիճակը գնահատվում է բավարար», - ասվում է տեղեկատվության մեջ։

• Стало известно о состоянии жителя Ханкенди армянского происхождения, ранившего сотрудника полиции
Стало известно о состоянии мужчины армянского происхождения, который нанес ранение сотруднику полиции выстрелом из автомата.
Об этом в ответ на запрос Oxu.Az сообщили в Объединении по управлению медицинскими территориальными подразделениями (TƏBİB).
Было отмечено, что совершивший провокацию мужчина (Аванесян Карен Альбертович, 1967 года рождения) 14 сентября был госпитализирован в медицинское учреждение города Ханкенди с различными телесными повреждениями.
«Пациент был прооперирован, назначены необходимые инструментально-диагностические обследования. В настоящее время его лечение продолжается в медучреждении, состояние оценивается как удовлетворительное», - говорится в информации.