15 Սեպտեմբերի 2025 - 09:39
Մենք ամբողջ աշխարհին ապացուցել ենք, որ մենք ուժեղ, վճռական ժողովուրդ ենք, մենք հաղթել ենք մարտադաշտում և միշտ պատրաստ ենք եղել խաղաղության: Բայց խաղաղությունը պետք է լինի արդար, հիմնված միջազգային իրավունքի և պատմական արդարության վրա:
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այս մասին նախագահ Իլհամ Ալիևն ասել է՝ Խոջավենդի շրջանի Գըրմըզը Բազար ավանում՝ Գըրմըզը Բազար, Հադրութ ավանների և և Սոս գյուղի բնակիչների հետ հանդիպման ժամանակ:
«Վերջին հինգ տարիների պատմությունը ցույց է տվել, որ ոչ մի արտաքին ուժ չի կարողացել ազդել մեր կամքի վրա», - հավելել է պետության ղեկավարը:

• Ильхам Алиев: Мы доказали всему миру, что мы сильный, волевой народ
Мы доказали всему миру, что мы сильный, волевой народ, мы одержали победу на поле боя и всегда были готовы к миру. Но мир должен был быть справедливым, основанным на международном праве и исторической справедливости.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом заявил президент Ильхам Алиев на состоявшейся в поселке Гырмызы Базар Ходжавендского района встрече с жителями поселков Гырмызы Базар, Гадрут и села Сос.
«История последних пяти лет показала, что никакая внешняя сила не смогла повлиять на нашу волю», - добавил глава государства.