• Հաջիևը՝ Շվեդիայի և Սլովակիայի դեսպանների հետ քննարկել է Ադրբեջանի և ՆԱՏՕ-ի գործընկերությունը
Բաքվում Շվեդիայի դեսպանատունը շնորհակալություն է հայտնել Ադրբեջանի նախագահի օգնական, նախագահի աշխատակազմի արտաքին քաղաքականության բաժնի ղեկավար Հիքմեթ Հաջիևին՝ արդյունավետ քննարկման համար։
Այս մասին հաղորդում է Armenia.Az-ը՝ հղում անելով Facebook-ում դեսպանատան էջին։
«Մեծ շնորհակալություն Ադրբեջանի նախագահի օգնական Հիքմեթ Հաջիևին՝ ՆԱՏՕ-ի հետ Ադրբեջանի գործընկերության հետագա զարգացման և ավելի լայն տարածաշրջանային օրակարգի վերաբերյալ արդյունավետ քննարկման համար։
2025-2026 թվականներին Բաքվում Սլովակիայի և Շվեդիայի դեսպանատները կգործեն՝ որպես ՆԱՏՕ-ի կոնտակտային դեսպանատներ Ադրբեջանում», - ասվում է հրապարակման մեջ։
Նշենք, որ հանդիպումը տեղի է ունեցել Բաքվում՝ Շվեդիայի և Սլովակիայի դեսպաններ Տոբիաս Լորենցսոնի և Էլչին Գասըմովի մասնակցությամբ։

• Гаджиев обсудил с послами Швеции и Словакии партнерство Азербайджана с НАТО
Посольство Швеции в Баку поблагодарило помощника президента Азербайджана – заведующего отделом по вопросам внешней политики Администрации президента Хикмета Гаджиева за плодотворную дискуссию.
Об этом сообщает Armenia.Az со ссылкой на страницу посольства в соцсети Facebook.
«Большое спасибо помощнику президента Азербайджана Хикмету Гаджиеву за плодотворную дискуссию о дальнейшем развитии партнёрства Азербайджана с НАТО и о более широкой региональной повестке дня.
В 2025-2026 годах посольства Словакии и Швеции в Баку выполняют роль контактных посольств НАТО в Азербайджане», – говорится в публикации.
Отметим, что встреча прошла при участии послов Швеции и Словакии в Баку Тобиаса Лоренцсона и Эльчина Гасымова.