• Բաքուն և Թեհրանը քննարկել են մշակութային կապերի զարգացումը
Իրանում Ադրբեջանի դեսպան Ալի Ալիզադեն՝ այդ երկրի մշակույթի նախարար Սեյեդ Աբբաս Սալեհիի հետ հանդիպմանը քննարկել է՝ երկու երկրների միջև մշակույթի և արվեստի ոլորտում համագործակցությունը։
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հրապարակում է տեղադրվել դեսպանատան X սոցիալական ցանցում։
Հանդիպմանը նշվել է՝ երկու երկրների ժողովուրդների ընդհանուր պատմական, հոգևոր և մշակութային կապերի ներդրումը հարաբերությունների ամրապնդման գործում և ընդգծվել է մշակույթի և արվեստի ոլորտում համագործակցության կարևորությունը։
«Կայացել է մտքերի փոխանակում՝ Ադրբեջանի և Իրանի մայրաքաղաքներում և շրջաններում մշակութային օրերի անցկացման, համատեղ ցուցահանդեսների, համաժողովների, այցելությունների կազմակերպման, կրոնական, պատմական և մշակութային հուշարձանների պահպանման և այլ համատեղ նախագծերի իրականացման շուրջ», - ասվում է հրապարակման մեջ։

• Баку и Тегеран обсудили развитие культурных связей
Посол Азербайджана в Иране Али Ализаде в ходе встречи с министром культуры этой страны Сеидом Аббасом Салехи обсудил сотрудничество в сфере культуры и искусства между двумя странами.
Как сообщает Armenia.Az, публикация об этом размещена на странице посольства в социальной сети X.
На встрече был отмечен вклад общей исторической, духовной и культурной связи народов обеих стран в укрепление отношений, подчеркнута важность сотрудничества в области культуры и искусства.
«Состоялся обмен мнениями по вопросам проведения дней культуры в столицах и регионах Азербайджана и Ирана, организации совместных выставок, конференций, визитов, сохранения религиозных, историко-культурных памятников и реализации других совместных проектов», — говорится в публикац