08 Սեպտեմբերի 2025 - 09:53
Աֆրիկյան կլիմայի շաբաթվա շրջանակներում բարձր է գնահատվել՝ Ադրբեջանի դիվանագիտական գործունեությունը կլիմայի և խաղաղության ոլորտում։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, այս մասին հայտարարվել է՝ Եթովպիայի մայրաքաղաք Ադիս Աբեբայում Աֆրիկյան կլիմայի շաբաթվա (ACW) շրջանակներում՝ «Խոցելի երկրների ֆորումում»՝ ։
Միջոցառմանը Եթովպիայի պլանավորման և զարգացման նախարար Ֆիցում Ասեֆան շնորհակալություն է հայտնել Ադրբեջանին՝ կլիմայի փոփոխությունից և հակամարտություններից տուժած աֆրիկյան երկրների նկատմամբ նրա մշտական ուշադրության համար։
Նա ընդգծել է՝ Բաքվում կայացած COP29 կլիմայական համաժողովում ընդունված՝ «Հանուն խաղաղության՝ կլիմայի փոփոխության դեմ պայքարի գործողությունների Բաքվի կոչի » կարևորությունը։

08 Сентября 2025 - 09:53
Дипломатическая деятельность Азербайджана в области климата и мира получила высокую оценку в рамках Африканской климатической недели.
Как сообщает Armenia.Az, об этом сказано на «Форуме уязвимых стран» в столице Эфиопии Аддис-Абебе в рамках Африканской климатической недели (ACW).
На мероприятии министр планирования и развития Эфиопии Фитсум Ассефа выразил благодарность Азербайджану за постоянное внимание африканским странам, страдающим от изменения климата и конфликтов.
Он подчеркнул важность «Бакинского призыва к действиям по борьбе с изменением климата ради мира», принятого на климатической конференции СОР29 в Баку.