08 Սեպտեմբերի 2025 - 09:04
Արգենտինայի մայրաքաղաք Բուենոս Այրեսում՝ Ադրբեջանի և Արգենտինայի միջև առևտրատնտեսական համագործակցության մասին արձանագրություն է ստորագրվել։
Այս մասին Report-ին հայտնել են լատինաամերիկյան երկրում Ադրբեջանի դեսպանատնից։
Տեղեկատվության համաձայն, փաստաթուղթը ստորագրվել է՝ Ադրբեջանի և Արգենտինայի միջև տնտեսական և առևտրային համագործակցության համատեղ աշխատանքային խմբի երկրորդ նիստից հետո։ Ադրբեջանական պատվիրակությունը գլխավորել է՝ տնտեսության առաջին փոխնախարար Էլնուր Ալիևը, Արգենտինայի պատվիրակությունը՝ միջազգային տնտեսական հարաբերությունների հարցերի քարտուղար Ֆեռնանդո Բրունոն։
Հանդիպմանը քննարկվել են երկու երկրների միջև տնտեսական և առևտրային համագործակցության, ինչպես նաև արդյունաբերության, էներգետիկայի, առողջապահության, զբոսաշրջության և թվային տեխնոլոգիաների ոլորտներում փոխգործակցության ամրապնդման հարցեր։

08 Сентября 2025 - 09:04
В аргентинской столице Буэнос-Айресе подписан протокол о торгово-экономическом сотрудничестве между Азербайджаном и Аргентиной.
Об этом Armenia.Az сообщили в азербайджанском посольстве в латиноамериканской стране.
Согласно информации, документ был подписан по итогам второго заседания Совместной рабочей группы по экономическому и торговому сотрудничеству между Азербайджаном и Аргентиной. Азербайджанскую делегацию возглавил первый заместитель министра экономики Эльнура Алиева, аргентинскую - секретарь по международным экономическим отношениям Фернандо Бруно.
На заседании обсуждались экономическое и торговое сотрудничество между двумя странами, а также укрепление взаимодействия в таких секторах, как промышленность, энергетика, здравоохранение, туризм и цифровые технологии.