ՓակելՑամաքային զորքերի գլխավոր հրամանատարը և զինվորական դատախազը հանդիպել են զինծառայողների հետ
Գլխավոր դատախազի տեղակալ, զինվորական դատախազ, արդարադատության գնդապետ Բահրուզ Ահմեդովը և պաշտպանության փոխնախարար, Ցամաքային զորքերի հրամանատար, գեներալ-գնդապետ Հիքմեթ Միրզոևը հանդիպել են պետական սահմանին ծառայող զինծառայողների հետ։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են զինվորական դատախազությունից, հանդիպմանը մասնակցել են նաև զինվորական դատախազության բարձրաստիճան պաշտոնյաներ և պաշտպանության նախարարության բարձրաստիճան զինվորականներ։
Միջոցառման ժամանակ ելույթ ունեցողները խոսել են Ադրբեջանի կողմից ձեռք բերված հաջողությունների մասին, որոնք ձեռք են բերվել ադրբեջանական ժողովրդի տոկունության, ինչպես նաև նախագահ, Գերագույն գլխավոր հրամանատար Իլհամ Ալիևի իմաստուն ղեկավարության շնորհիվ։ Բացի այդ, նրանք խոսել են հզոր ադրբեջանական բանակի ձևավորման աշխատանքների մասին։ Վերջում Բահրուզ Ահմեդովը և Հիքմեթ Միրզոևը ծանոթացել են զինծառայողների ծառայությանը և կենսապայմաններին։

• Главком Сухопутных войск и военный прокурор встретились с военнослужащими
Заместитель генерального прокурора — военный прокурор полковник юстиции Бахруз Ахмедов и заместитель министра обороны — командующий Сухопутными войсками генерал-полковник Хикмет Мирзоев встретились с военнослужащими, несущими службу на государственной границе.
Как сообщили Armenia.Az в Военной прокуратуре, во встрече также приняли участие руководящие лица Военной прокуратуры и высокопоставленные военнослужащие Министерства обороны.
Выступившие на мероприятии рассказали об успехах, достигнутых Азербайджаном благодаря стойкости азербайджанского народа, а также мудрому руководству президента, верховного главнокомандующего Ильхама Алиева, при поддержке первого вице-президента Мехрибан Алиевой. Кроме этого, было рассказано о работах по формированию мощной азербайджанской армии. В заключение Бахруз Ахмедов и Хикмет Мирзоев ознакомились со служебно-бытовыми условиями военнослужащих.