05 Օգոստոսի 2025 - 12:15
Միլլի Մեջլիսի խոսնակ Սահիբա Գաֆարովան Թուրքմենստան կատարած աշխատանքային այցի շրջանակներում հանդիպել է Թուրքմենստանի Մեջլիսի խոսնակ Դունյագյոզել Գուլմանովայի հետ։
Ինչպես Report-ին հայտնել են Միլլի Մեջլիսի մամուլի ծառայությունից, Դունյագյոզել Գուլմանովան ողջունել է Գաֆարովային և շնորհակալություն հայտնել ՄԱԿ-ի Դեպի ծով ելք չունեցող զարգացող երկրների 3-րդ համաժողովի շրջանակներում անցկացվող միջխորհրդարանական ֆորումին մասնակցելու համար։
Նա նշել է, որ համաժողովում քննարկված հարցերը մեծ նշանակություն ունեն և ծառայում են մեր ժողովուրդների շահերին։
Բարձր գնահատելով Ադրբեջանի և Թուրքմենստանի օրենսդիր մարմինների միջև համագործակցությունը՝ Դունյագյոզել Գուլմանովան գոհունակություն է հայտնել հարաբերությունների ներկա վիճակից։

• Сахиба Гафарова встретилась с Дуньягозель Гулмановой
Спикер Милли Меджлиса Сахиба Гафарова в рамках рабочего визита в Туркменистан встретилась со спикером Меджлиса Туркменистана Дуньягозель Гулмановой.
Как сообщили Report в пресс-службе Милли Меджлиса, Дуньягозель Гулманова приветствовала Гафарову и поблагодарила ее за участие в Межпарламентском форуме, проведенном в рамках 3-й Конференции ООН по развивающимся странам, не имеющим выхода к морю.
Как она заметила, обсужденные на Конференции вопросы обладают значительной важностью и служат интересам наших народов.
Высоко оценив сотрудничество между законодательными органами Азербайджана и Туркменистана, Дуньягозель Гулманова выразила удовлетворение текущим состоянием взаимоотношений.
Выразившая признательность за сердечный прием спикер Милли Меджлиса коснулась важности Конференции для развития сотрудничества между парламентами государств-участников. Сахиба Гафарова поблагодарила туркменскую сторону за организацию Конференции на высоком уровне.