• Թուրքմենստանն ու Ադրբեջանը քննարկել են երկկողմ համագործակցությունը
Օգոստոսի 5-ին Ադրբեջանի վարչապետ Ալի Ասադովը հանդիպել է Թուրքմենստանի նախագահ Սերդար Բերդիմուհամեդովի հետ։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը՝ հղում անելով նախարարների կաբինետին, հանդիպման ընթացքում Ալի Ասադովը թուրքմենական պետության ղեկավարին է փոխանցել Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի ողջույնը։
Սերդար Բերդիմուհամեդովը նախագահ Իլհամ Ալիևին է փոխանցել իր պատասխան բարեմաղթանքները։
Հանդիպման ժամանակ գոհունակություն է հայտնվել Ադրբեջանի և Թուրքմենստանի միջև բարեկամական և եղբայրական հարաբերությունների դինամիկ զարգացման կապակցությամբ, քննարկվել են երկկողմ համագործակցության հեռանկարները փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող ոլորտներում։

06 Августа 2025 - 09:36
Премьер-министр Азербайджана Али Асадов 5 августа встретился с президентом Туркменистана Сердаром Бердымухамедовым.
Как сообщает Report со ссылкой на Кабинет министров, в ходе встречи Али Асадов передал главе туркменского государства приветствия президента Азербайджана Ильхама Алиева.
Сердар Бердымухамедов передал ответные наилучшие пожелания президенту Ильхаму Алиеву.
На встрече была выражена удовлетворенность динамичным развитием дружественных и братских отношений между Азербайджаном и Туркменистаном, а также обсуждены перспективы двустороннего сотрудничества в сферах, представляющих взаимный интерес.