• Ուկրաինայից երեխաների հերթական խումբը ժամանել է Ադրբեջան
Շարունակվում են աշխատանքները Ուկրաինայում պատերազմից տուժած երեխաներին Ադրբեջանում վերականգնողական ծառայություններում ներգրավելու ուղղությամբ։
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, այս միջոցառման շրջանակներում, Ադրբեջանի աշխատանքի և սոցիալական պաշտպանության նախարարությանն առընթեր Բժշկասոցիալական փորձաքննության և ռեաբիլիտացիայի պետական գործակալության նախաձեռնությամբ, ութերորդ խմբի  կազմում երկիր է ժամանել 30 ուկրաինացի երեխա:
Նրանց կտրամադրվեն բժշկական և սոցիալ-հոգեբանական վերականգնողական ծառայություններ՝ գործակալության Գաբալայի մանկական վերականգնողական կենտրոնում 10-օրյա ծրագրի շրջանակներում։
Երեխաների համար կկազմակերպվեն անհատական խորհրդատվություններ պրոֆեսիոնալ հոգեբանների հետ, խմբային թերապիա, ինչպես նաև յոգայի և պարային թերապիայի դասընթացներ։ Նպատակն է աջակցել նրանց հուզական վիճակի կայունացմանը և ապահովել հասարակության մեջ ինտեգրումը։

• Очередная группа детей из Украины прибыла в Азербайджан
Продолжается работа по привлечению к реабилитационным услугам в Азербайджане детей, пострадавших от войны в Украине.
Как сообщает Report, в рамках этой деятельности по инициативе Государственного агентства медико-социальной экспертизы и реабилитации при Министерстве труда и социальной защиты населения Азербайджана в страну в составе восьмой группы прибыли 30 украинских детей.
Им будут предоставлены медицинские и социально-психологические реабилитационные услуги в рамках 10-дневной программы в Габалинском детском реабилитационном центре агентства.
Для детей будут организованы индивидуальные консультации профессиональных психологов, групповые терапии, а также занятия йогой и танцевальной терапией. Цель - поддержать стабилизацию их эмоционального состояния и обеспечить интеграцию в общество.