05 Օգոստոսի 2025 - 15:17
Սփյուռքի հետ աշխատանքի պետական կոմիտեի և Հեյդար Ալիևի հիմնադրամի կողմից Խանքենդիում կազմակերպված Սփյուռքի երիտասարդության VI ամառային ճամբարի շրջանակներում աշխարհահռչակ ֆոտոլրագրող Ռեզա Դեգաթին պարգևատրվել է «Սփյուռքի գործունեության մեջ ունեցած վաստակի համար» մեդալով։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են Սփյուռքի հետ աշխատանքի պետական կոմիտեից, մրցանակը հանձնել են կոմիտեի նախագահ Ֆուադ Մուրադովը և Ադրբեջանի նախագահի Խանքենդի քաղաքում, Աղդերեի և Խոջալուի շրջաններում հատուկ ներկայացուցիչ Էլչին Յուսուբովը։
Ֆուադ Մուրադովը բարձր է գնահատել Ռեզա Դեգաթիի երկարամյա անգնահատելի ներդրումը համաշխարհային հանրությանը Ադրբեջանի իրականության մասին տեղեկացնելու գործում։
Ռեզա Դեգաթին հայտարարել է, որ շարունակելու է աշխատել Ադրբեջանի մասին ճշմարտությունը միջազգային մակարդակով տարածելու ուղղությամբ։

05 Августа 2025 - 12:21
В рамках VI Летнего лагеря диаспорской молодежи, организованного в Ханкенди Госкомитетом по работе с диаспорой и Фондом Гейдара Алиева, всемирно известному фотожурналисту Резе Дегати была вручена медаль «За заслуги в диаспорской деятельности».
Как сообщили Armenia.Az в Госкомитете по работе с диаспорой, награду вручили председатель комитета Фуад Мурадов и специальный представитель президента Азербайджана в городе Ханкенди, Агдеринском и Ходжалинском районах Эльчин Юсубов.
Фуад Мурадов высоко оценил многолетний неоценимый вклад Резы Дегати в информирование мировой общественности о реалиях об Азербайджане.
Реза Дегати заявил, что продолжит работу по распространению правды об Азербайджане на международном уровне.
Отметим, что французский фотограф азербайджанского происхождения Реза Дегати сыграл исключительную роль в распространении на международном уровне документальных фотоматериалов о Карабахе и Ходжалинском геноциде.