• Ջաբբարովը ԱՄՆ-ի հետ համագործակցության զարգացման հեռանկարների մասին
Ադրբեջանի և ԱՄՆ-ի միջև առկա են առևտրի, տնտեսության, էներգետիկայի, ներդրումային, տրանսպորտի, տարանցման, արդյունաբերական և այլ ոլորտներում համագործակցության զարգացման մեծ հեռանկարներ։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին գրել է էկոնոմիկայի նախարար Միքայիլ Ջաբբարովը X սոցիալական ցանցի իր էջում։
«Ադրբեջանում ԱՄՆ գործերի ժամանակավոր հավատարմատար Էմի Քարլոնի հետ հանդիպման ժամանակ մենք դիտարկեցինք այս ներուժը համատեղ նախաձեռնությունների միջոցով իրացնելու հնարավորությունները։ Ընդգծվեց տարածաշրջանի զարգացման համար փոխադարձ շահերի շրջանակներում իրականացվող նախագծերի կարևորությունը», - գրել է նա։

• Джаббаров о перспективах для развития сотрудничества с США
Между Азербайджаном и США существуют большие перспективы для развития сотрудничества в торгово-экономической, энергетической, инвестиционной, транспортно-транзитной, промышленной и других сферах.
Как сообщает Armeni.Az, об этом написал министр экономики Микаил Джаббаров на своей странице в социальной сети X.
«На встрече с временным поверенным в делах США в Азербайджане Эми Карлон мы рассмотрели возможности реализации этого потенциала посредством совместных инициатив. Была подчеркнута значимость проектов, реализуемых в рамках взаимных интересов, для развития региона», - написал он.