• Ադրբեջանում սոցիալական ապահովագրության եկամուտները մոտենում են 4 միլիարդ մանաթի
Ադրբեջանում 2025 թվականի հունվար-հուլիս ամիսներին պարտադիր պետական սոցիալական ապահովագրության վճարներից ստացված եկամուտները հասել են ավելի քան 3 միլիարդ 699.7 միլիոն մանաթի, ինչը 12.4%-ով կամ 409.4 միլիոն մանաթով ավելի է, քան 2024 թվականի նույն ժամանակահատվածում։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին հայտնել է Էկոնոմիկայի նախարարությանը կից Պետական հարկային ծառայությունը։
«2025 թվականի հունվար-հուլիս ամիսներին պարտադիր պետական սոցիալական ապահովագրության վճարներից ստացված եկամուտները 2024 թվականի նույն ժամանակահատվածի համեմատ աճել են 12.4%-ով կամ 409.4 միլիոն մանաթով և հասել ավելի քան 3 միլիարդ 699.7 միլիոն մանաթի։ Արտաբյուջետային կազմակերպություններից ստացված եկամուտները աճել են 13.6%-ով և հասել ավելի քան 2 միլիարդ 446.3 միլիոն մանաթի», - ասված է հաղորդագրության մեջ։

• В Азербайджане поступления на соцстрахование приближаются к 4 млрд манатов
В Азербайджане за январь-июль 2025 года поступления от сборов на обязательное государственное социальное страхование достигли более 3 млрд 699,7 млн манатов, что на 12,4%, или 409,4 млн манатов больше аналогичного периода 2024 года.
«В январе-июле 2025 года поступления от взносов обязательного государственного социального страхования увеличились на 12,4% или 409,4 млн манатов по сравнению с соответствующим периодом 2024 года и достигли более 3 млрд 699,7 млн манатов. Поступления от внебюджетных организаций увеличились на 13,6% и достигли более 2 млрд 446,3 млн манатов», - говорится в информации ГНС.