• Ջաբարովը BP-ի գործադիր տնօրենի հետ քննարկել է էներգետիկ գործընկերությունը
Ադրբեջանի տնտեսության նախարար Միքայիլ Ջաբարովը հանդիպել է՝ BP-ի գործադիր տնօրեն Մյուրեյ Աուչինկլոսի հետ։
«Մենք ուրախ էինք bp ընկերության գործադիր տնօրեն Մյուրեյ Աուչինկլոսի հետ կրկին հանդիպելու համար։ Հանդիպման ընթացքում մենք ընդգծեցինք, որ Բաքվի էներգետիկայի շաբաթվա շրջանակներում ստորագրված նոր համաձայնագրերը կնպաստեն՝ էներգետիկ ոլորտում մեր ռազմավարական գործընկերության հետագա ամրապնդմանը։
«Մենք բարձր գնահատեցինք bp-ի ակտիվ մասնակցությունը Ադրբեջանի վերականգնվող էներգիայի նախաձեռնություններում և կարծիքներ փոխանակեցինք՝ երկրում ընկերության գործունեության վերաբերյալ, ներառյալ ապաածխածնացման ջանքերը և ընթացիկ հետախուզական և արտադրական նախագծերը», - գրել է Ջաբարովը։

• Джаббаров обсудил энергетическое партнерство с гендиректором bp
Министр экономики Азербайджана Микаил Джаббаров встретился с генеральным директором компании bp Мюрреем Аучинклоссом.
«Мы были рады вновь встретиться с генеральным директором компании bp Мюрреем Аучинклоссом. В ходе встречи мы подчеркнули, что новые соглашения, подписанные в рамках Бакинской энергетической недели, будут способствовать дальнейшему укреплению нашего стратегического партнёрства в энергетическом секторе.
Мы высоко оценили активное участие bp в инициативах Азербайджана в области возобновляемой энергетики и обменялись мнениями о деятельности компании в стране, включая усилия по декарбонизации, а также текущие проекты по разведке и добыче», – написал Джаббаров.