19 Հունիսի 2025 - 11:33
Այս մասին AZERTAC-ին ասել է Խանքենդիի կարի գործարանի գործադիր տնօրեն Գյունել Ալիզադեն՝ Փոքր և միջին բիզնեսի զարգացման գործակալության (KOBİA) և Marsol Group-ի համատեղ կազմակերպած 6-րդ «Տեղական ընկերությունների առաջխաղացման ցուցահանդեսում»։
Նշելով, որ գործարանը համագործակցության հարաբերություններ է հաստատել թուրքական ընկերությունների հետ, գործակալության զրուցակիցը հավելել է, որ նախատեսվում է արտադրել տարբեր տեսակի տեքստիլ արտադրանք և հագուստ, այդ թվում՝ երեխաների և կանանց համար։
«Մեր արտադրած արտադրանքը հիմնականում ուղղված է ներքին շուկային, բայց մենք նախատեսում ենք նաև լայն տեսականի արտադրել արտաքին շուկայի համար։ Նախատեսվում է ամսական արտադրել մոտ 500-600 հազար մանաթ արժողությամբ արտադրանք։ Մոտ ապագայում Բաքվում և Խանքենդիում կբացվեն նաև արտադրանքի վաճառքի կենտրոններ», - ընդգծել է Գյունել Ալիզադեն։

19 Июня 2025 - 10:03
Об этом АЗЕРТАДЖ заявила исполнительный директор Ханкендинской швейной фабрики Гюнель Ализаде на 6-й «Выставке по продвижению местных компаний», организованной совместно Агентством по развитию малого и среднего бизнеса (KOBIA) и Marsol Group.
Отметив, что фабрика наладила связи сотрудничества с турецкими компаниями, собеседник агентства добавила, что планируется производить различные виды текстильной продукции и одежды, в том числе для детей и женщин.
«Производимая нами продукция в основном ориентирована на внутренний рынок, но мы также планируем производить широкий ассортимент товаров для внешнего рынка. В месяц планируется производить продукции на сумму около 500-600 тысяч манатов. В ближайшее время в Баку и Ханкенди также будут открыты центры продаж продукции», - подчеркнула Г.Ализаде.