• Ադրբեջանը ներկայացված է Կայուն զարգացման համաշխարհային կոնգրեսում
Ստամբուլում Times Higher Education (THE) վարկանիշային գործակալության կողմից անցկացվող Կայուն զարգացման համաշխարհային կոնգրեսում Ադրբեջանը ներկայացնում է մոտ 50 հոգուց բաղկացած պատվիրակությունը։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, հունիսի 16-ից 19-ը անցկացվող միջոցառմանը մասնակցում են գիտության և կրթության նախարարության, ինչպես նաև Գիտության և բարձրագույն կրթության պետական գործակալության ղեկավարությունը։
Կոնգրեսի շրջանակներում Ադրբեջանի 12 առաջատար համալսարաններ ներկայացված են ազգային տաղավարում՝ կայուն զարգացման ոլորտում իրենց արդյունավետ փորձը ներկայացնելու համար։

17 Июня 2025 - 11:26
На Глобальном конгрессе устойчивого развития, проводимом рейтинговым агентством Times Higher Education (THE) в Стамбуле, Азербайджан представлен делегацией из почти 50 человек.
Как сообщает Armenia.Az, в мероприятии, проходящем с 16 по 19 июня, принимают участие руководство Министерства науки и образования и Государственного агентства по науке и высшему образованию.
В рамках конгресса 12 ведущих университетов Азербайджана представлены в национальном павильоне для презентации продуктивного опыта в области устойчивого развития.
Также на мероприятии будут объявлены результаты рейтинга THE University Impact 2025. Отметим, что в данном рейтинге ожидается значительная положительная динамика в результатах азербайджанских университетов.