30 Ապրիլի 2025 - 10:37
Աղդամի շրջանում մեկնարկում են՝ 2-րդ բնակելի թաղամասում էներգետիկ և կոմունալ ենթակառուցվածքների զարգացման աշխատանքները։
Ինչպես հաղորդում է Trend-ը, նախագիծը ներառում է՝ տեղում ինժեներական կապի համակարգերի մի շարք աշխատանքների իրականացում՝ ջրամատակարարում, կոյուղի, անձրևաջրերի հեռացման համակարգ, էլեկտրամատակարարում, արտաքին լուսավորություն, ինչպես նաև ճանապարհների և մայթերի կառուցում։ Բացի այդ, կիրականացվեն կանաչապատման և բարեկարգման աշխատանքներ։
Ներկայումս Աղդամի, Ֆիզուլիի և Խոջավենդի շրջանների վերականգնման, շինարարության և կառավարման ծառայության ղեկավարությամբ՝ համապատասխան աշխատանքներն արդեն սկսվել են։
Ծառայությունն այժմ փնտրում է կապալառու կազմակերպություն՝ վերը նշված աշխատանքները կատարելու համար։ Հաստատության կանխատեսման համաձայն՝ նախագծի արժեքը կկազմի 9.7 միլիոն մանաթ։

• В Агдаме стартовали работы по развитию инфраструктуры почти за десять миллионов манатов
В Агдамском районе начинаются работы по развитию энергетической и коммунальной инфраструктуры во 2-м жилом квартале.
Как сообщает Trend, в рамках проекта планируется реализация комплекса работ по внутриплощадочным инженерным коммуникационным системам: водоснабжению, канализации, системе дождевой канализации, электроснабжению, наружному освещению, а также строительству дорог и тротуаров. Дополнительно будут выполнены мероприятия по озеленению и благоустройству территории.
На данный момент соответствующие работы уже начались под руководством Службы восстановления, строительства и управления в Агдамском, Физулинском и Ходжавендском районах.
В настоящее время Служба ищет подрядную организацию для выполнения вышеуказанных работ. Согласно прогнозу учреждения, стоимость проекта составит 9,7 миллиона манатов.