• Ադրբեջանի նախագահ. Արազի միջանցքը մեծ տարանցիկ հնարավորություններ կբացի
Արազի միջանցքի նախագիծը մեծ ուշադրություն է գրավում ինչպես մեր տարածաշրջանում, այնպես էլ ամբողջ աշխարհում։ Այս նախագծի շուրջ կան տարբեր ենթադրություններ և լուրեր։ Իրականում դրա համար որևէ հիմք չկա։ Որովհետև դա պարզապես նոր տրանսպորտային նախագիծ է։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը՝ Բաքվում կայացած ադրբեջանա-իրանական բիզնես ֆորումում։
Պետության ղեկավարը նշել է, որ սա մի նախագիծ է, որը Իրանի միջոցով կապում է Ադրբեջանը՝ նրա հիմնական մասը Նախչըվանի Ինքնավար Հանրապետության հետ։ Միևնույն ժամանակ, դա մեծ տրանսպորտային հնարավորություններ կբացի։

• Президент Азербайджана: Аразский коридор откроет большие транзитные возможности
Проект Аразского коридора привлекает большое внимание как в нашем регионе, так и во всем мире. Вокруг этого проекта ходят различные предположения, слухи. На самом деле для этого нет никаких оснований. Потому что это просто новый транспортный проект.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом заявил Президент Азербайджана Ильхам Алиев на проходящем в Баку азербайджано-иранском бизнес-форуме.
Глава государства сказал, что это проект, который соединяет Азербайджан, его основную часть, с Нахчыванской Автономной Республикой через Иран. В то же время он откроет большие транзитные возможности.