28 Ապրիլի 2025 - 17:32
Այսօր, իհարկե, մենք քննարկեցինք եռակողմ համագործակցության նախագծեր։ Դրանց մեջ, բնականաբար, առանձնահատուկ տեղ է զբաղեցնում Հյուսիս-Հարավ տրանսպորտային միջանցքը։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշկիանի հետ համատեղ մամուլի ասուլիսում։
Նշելով, որ այս նախագիծը մեծ օգուտ և շահույթ կբերի բոլոր մասնակից երկրներին, պետության ղեկավարն ընդգծել է, որ Ադրբեջանն իր տարածքում իրականացրել է այս տրանսպորտային միջանցքի գործունեության համար անհրաժեշտ բոլոր ենթակառուցվածքային նախագծերը. «Ներկայումս մենք պարզապես ընդլայնում ենք մեր տրանսպորտային հնարավորությունները և ենթակառուցվածքները՝ հաշվի առնելով բեռների աճող ծավալը»։

28 Апреля 2025 - 16:32
Сегодня мы, конечно, обсудили проекты трехстороннего сотрудничества. Среди них особое место, естественно, занимает транспортный коридор Север-Юг.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал президент Азербайджана Ильхам Алиев в заявлении для прессы с президентом Ирана Масудом Пезешкианом.
Отметив, что этот проект принесет большую пользу и выгоду всем странам-участницам, глава государства подчеркнул, что Азербайджан реализовал на своей территории все необходимые инфраструктурные проекты для функционирования этого транспортного коридора: «В настоящее время мы просто расширяем свои транспортные возможности и инфраструктуру с учетом растущего объема грузов».