• Տեղի է ունեցել Իրանի նախագահի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը
Կայացել է՝ այցով Ադրբեջան ժամանած Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանի դիմավորման պաշտոնական արարողությունը։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին տեղեկատվությունը տեղադրվել է Ադրբեջանի նախագահի պաշտոնական կայքում։ Հրապարակում, որտեղ ծածանվում էին երկու երկրների պետական դրոշները, Մասուդ Փեզեշքիանի պատվին պատվո պահակախումբ էր շարվել։
Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը դիմավորել է Մասուդ Փեզեշքիանին։ Պատվո պահակախմբի պետը զեկուցել է Իրանի նախագահին։ Հնչել են Իրանի և Ադրբեջանի պետական օրհներգերը։ Պատվո պահակախումբը՝ զինվորական քայլերգի հնչյունների ներքո անցել է Ադրբեջանի և Իրանի նախագահների առջևից։ Պետությունների ղեկավարները համատեղ լուսանկարվել են ։
Այնուհետև մեկնարկել է՝ Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի և Իրանի նախագահ Մասուդ Փեզեշքիանի սահմանփակ կազմով հանդիպումը։

28 Апреля 2025 - 12:56
Состоялась церемония официальной встречи прибывшего с визитом в Азербайджан президента Ирана Масуда Пезешкиана.
Как сообщает Armenia.Az, информация об этом размещена на сайте президента Азербайджана. На площади, где развевались государственные флаги обеих стран, в честь Масуда Пезешкиана выстроился почетный караул.
Президент Азербайджана Ильхам Алиев встретил Масуда Пезешкиана. Начальник почетного караула отдал рапорт президенту Ирана. Были исполнены государственные гимны Ирана и Азербайджана. Почетный караул под звуки военного марша прошел перед президентами Азербайджана и Ирана. Главы государств сделали официальное фото.
После началась встреча президента Азербайджана Ильхама Алиева с президентом Ирана Масудом Пезешкианом в узком составе.