• Ալիև. Փեզեշքիանի այցը հիանալի քաղաքական արդյունքներ ունի
Այցի ընթացքում ձեռք բերված պայմանավորվածությունները և ստորագրված փաստաթղթերը ևս մեկ անգամ հաստատում են՝ իրանա-ադրբեջանական բարեկամությունն ու եղբայրությունը։ Մի խոսքով՝ այս պաշտոնական այցը հիանալի քաղաքական արդյունքներ ունի։
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այս մասին հայտարարել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը՝ Բաքվում կայացած ադրբեջանա-իրանական բիզնես ֆորումում։
Ստորագրված փաստաթղթերի շարքում պետության ղեկավարը հատկապես ընդգծել է նախագահների համատեղ հայտարարությունը։ «Սա շատ լուրջ փաստաթուղթ է, որը մեզ ցույց է տալիս ապագա համագործակցության ուղին», - ասել է նա։

• Алиев: У визита Пезешкиана прекрасные политические результаты
Достигнутые в ходе визита договоренности, подписанные документы еще раз подтверждают ирано-азербайджанскую дружбу, братство. Словом, у этого официального визита прекрасные политические результаты.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом заявил Президент Азербайджана Ильхам Алиев на состоявшемся в Баку азербайджано-иранском бизнес-форуме.
Среди подписанных документов глава государства особо выделил Совместное заявление президентов. «Это очень серьезный документ, который указывает нам путь для будущего сотрудничества», - сказал он.