• Կայացել է Ադրբեջանի և Իտալիայի ՌՕՈՒ-ների փորձագետների հանդիպումը
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության և Իտալիայի զինված ուժերի գլխավոր շտաբի միջև ստորագրված 2024-2025 թվականների երկկողմ ռազմական համագործակցության պլանի համաձայն, կայացել է՝ երկու երկրների ռազմաօդային ուժերի փորձագետների հանդիպում:
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են Պաշտպանության նախարարությունից, հանդիպմանը քննարկվել են՝ Ադրբեջանի և Իտալիայի ռազմաօդային ուժերի միջև ռազմական համագործակցության հարցեր, և տեղի է ունեցել մտքերի մանրամասն փոխանակում՝ փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի շուրջ: Հատկապես նշվել է՝ փորձի փոխանակման նպատակով նման միջոցառումների անցկացման կարևորությունը։

18 Апреля 2025 - 10:06
В соответствии с планом двустороннего военного сотрудничества на 2024-2025 годы, подписанным между Министерством обороны Азербайджана и Генеральным штабом Вооруженных сил Италии, состоялась встреча экспертов военно-воздушных сил двух стран.
Как сообщили Armenia.Az в Минобороны, на встрече были обсуждены вопросы военного сотрудничества ВВС Азербайджана и Италии, состоялся подробный обмен мнениями по ряду вопросов, представляющих взаимный интерес. Была особо отмечена важность проведения таких мероприятий с целью обмена опытом.