12 Հուլիս 2025 - 11:13
Նախարարների կաբինետում՝ Ադրբեջանի Հանրապետության տնտեսական խորհրդի նախագահ, վարչապետ Ալի Ասադովի նախագահությամբ նիստ է անցկացվել, հաղորդում է AZERTAC-ը։
Նիստում քննարկվել են 2026 թվականի պետական բյուջեն և համախմբված բյուջեի եկամուտները կազմող եկամուտների կառուցվածքը և միջնաժամկետ հեռանկարը, եկամուտների քաղաքականության հիմնական ուղղությունները և օրակարգի այլ հարցեր։
Լսվել են ֆինանսների նախարար Սահիլ Բաբաևի, տնտեսության նախարար Միքայիլ Ջաբարովի և աշխատանքի և բնակչության սոցիալական պաշտպանության նախարար Անար Ալիևի զեկույցները՝ օրակարգի բյուջետային և հարկային հարցերի վերաբերյալ։

• Обсужден проекта госбюджета Азербайджана на 2026 год
В Кабинете министров прошло заседании под руководством председателя Экономического совета Азербайджанской Республики, премьер-министра Али Асадова, сообщает АЗЕРТАДЖ.
На заседании были обсуждены структура доходов, формирующих государственный бюджет и доходы сводного бюджета на 2026 год и среднесрочный период, основные направления доходной политики и другие текущие вопросы повестки дня.
Были заслушаны доклады министра финансов Сахиля Бабаева, министра экономики Микаила Джаббарова и министра труда и социальной защиты населения Анара Алиева по бюджетным и налоговым вопросам повестки дня.