14 Հուլիս 2025 - 11:44
Այս մասին Report-ին ասել է՝ Ադրբեջանում, Թուրքիայում և Վրաստանում Ֆիլիպինների դեսպան Հենրի Ջ. Բենսուրտոն։
Դիվանագետը նման միջոցառումների կազմակերպումը համարում է իր առաքելության մի մասը. «Մենք կազմակերպեցինք Ֆիլիպինների և Թուրքիայի բարեկամության օրերը և համերգ Անկարայում: Նման միջոցառումները կարևոր դեր են խաղում մեր ժողովուրդների մերձեցման գործում: Եվ մենք շարունակում ենք ջանքեր գործադրել այդ միջոցառումները Բաքվում կազմակերպելու համար»:
Դեսպանը, որը նաև համակարգում է Ֆիլիպինների և Ադրբեջանի միջև միջխորհրդարանական հարաբերությունների զարգացումը, ընդգծել է, որ այս ոլորտում հարաբերությունները բավարար են։

14 Июля 2025 - 10:07
Об этом Report сообщил посол Филиппин в Азербайджане, Турции и Грузии Генри Дж. Бенсурто (Henry Bensurto).
Дипломат считает организацию таких мероприятий частью своей миссии: "Мы организовали Дни дружбы Филиппины-Турция и концерт в Анкаре. Подобные мероприятия играют важную роль в сближении наших народов. И мы продолжаем прилагать усилия для организации этих мероприятий в Баку".
Посол, который также координирует развитие межпарламентских связей между Филиппинами и Азербайджаном, подчеркнул, что отношения в этой сфере являются удовлетворительными.