17 Հունվարի 2025 - 20:35
Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության Dongfang Electronics Corporation-ի ներկայացուցիչներն այցելել են Շուշա քաղաք ծանոթանալու՝ «Ազերիշըգ» ԲԲԸ-ի կողմից օկուպացիայից ազատագրված տարածքներում իրականացվող վերակառուցման և վերականգնման աշխատանքներին։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az -ը, ճամփորդությանը մասնակցել է 9 հոգուց բաղկացած պատվիրակություն, որի կազմում էին՝ կորպորացիայի գլխավոր տնօրենի տեղակալ Շիտան Կաոն, Կենտրոնական Ասիայի մասնաճյուղի տնօրեն Վեյ Լյուն, գլխավոր մենեջերի խորհրդական Դմիտրի Ժարովսկին և այլ պաշտոնատար անձինք, ինչպես նաև «Ազերիշըգ» ԲԲԸ-ի ներկայացուցիչները:
Շուշայի էլեկտրացանցերի թվային կառավարման կենտրոն ժամանած հյուրերին մանրամասն տեղեկատվություն է տրվել՝ Ադրբեջանի պետության աջակցության շնորհիվ կարճ ժամանակում իրականացված վերակառուցման աշխատանքների մասին։ Այցի ընթացքում փորձի փոխանակում է անցկացվել՝ ժամանակակից չափանիշներին համապատասխան էլեկտրական տնտեսությունների ների կառուցման և նոր համագործակցության ոլորտում։

17 Января 2025 - 20:35
Представители компании Dongfang Electronics Corporation Китайской Народной Республики посетили город Шуша с целью ознакомления с работами по реконструкции и восстановлению, проводимыми ОАО «Азеришыг» на освобожденных от оккупации территориях.
Об этом сообщает Armenia.Az, в поездке приняла участие делегация из 9 человек, в состав которой вошли заместитель генерального директора корпорации Шитан Цао, директор филиала по Центральной Азии Вэй Лю, советник генерального менеджера Дмитрий Жаровский и другие официальные лица, а также представители ОАО «Азеришыг».
Гостям, прибывшим в Шушинский центр цифрового управления электросетями, была предоставлена подробная информация о работах по реконструкции, которые были проведены в короткие сроки благодаря поддержке государства Азербайджана. В ходе визита между сторонами состоялся обмен опытом в области построения электрического хозяйства в соответствии с современными стандартами и нового сотрудничества.