15 Հունվարի 2025 - 17:43
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարությունը հայտարարում է՝ գերժամկետային պարտադիր զինվորական ծառայության զորակոչվել ցանկացողների հավաքագրում Առանձին համազորային բանակ։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են գերատեսչությունից, մինչև 30 տարեկան զինծապարտները, ովքեր ունեն առնվազն ընդհանուր միջնակարգ կրթություն և անցել են պարտադիր զինվորական ծառայություն, կարող են հունվարի 15-ից փետրվարի 15-ը դիմել՝ Առանձին համազորային բանակի ուսումնական կենտրոնի ընդունող հանձնաժողով։
«Գերժամկետային պարտադիր զինվորական ծառայության պատրաստման դասընթացին» ընդունելության համար դիմողները ընդունող հանձնաժողովի կողմից ուղարկվում են Առանձին համազորային բանակի բժշկական հաստատություններ՝ որոշելու նրանց պիտանիությունը զինվորական ծառայությանը: Հանձնաժողովների որոշմամբ պիտանի ճանաչված անձինք ռազմաբժշկական հանձնաժողովի որոշմամբ թույլատրվում են ընդունելության քննություններին:

15 Января 2025 - 14:43
Министерство обороны Азербайджана объявляет набор желающих поступить на сверхсрочную действительную военную службу в Отдельной общевойсковой армии.
Как сообщили Armenia.Az в ведомстве, военнообязанные в возрасте до 30 лет, имеющие по меньшей мере общее среднее образование и прошедшие срочную действительную военную службу, могут с 15 января по 15 февраля обратиться в приемную комиссию в учебно-тренировочном центре Отдельной общевойсковой армии.
Подавшие заявление на зачисление на «Курс подготовки военнослужащих сверхсрочной действительной военной службы» направляются приемной комиссией в медучреждения Отдельной общевойсковой армии для определения степени годности к военной службе. Лица, признанные годными по решению военно-врачебных комиссий, допускаются к вступительным экзаменам.