• ՆԱՏՕ-ն Բաքվում «Ուսումնավարժական դասընթաց» է անցկացրել
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության և ՆԱՏՕ-ի միջև 2024 թվականի համագործակցության և անհատական գործընկերության ծրագրի շրջանակներում՝ ՆԱՏՕ-ի միացյալ ուժերի հրամանատարության շարժական ուսումնական խումբը, որի կենտրոնակայանը գտնվում է Բրունսումում, Բաքվում «Ուսումնավարժական դասընթաց»: է անցկացրել:
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են ՊՆ-ից, Պաշտպանության ազգային համալսարանի Ռազմական կառավարման ինստիտուտի ռազմական խաղերի կենտրոնում անցկացվող դասընթացում շոշափվել են՝ պլանավորման և օպերատիվ-մարտավարական զորավարժությունների անցկացման տարբեր թեմաները։
Դասընթացի ավարտին ներկայացվել է ճեպազրույց՝ կատարված առաջադրանքների և նպատակների վերաբերյալ։
Ճեպազրույցի ընթացքում ելույթ ունեցողները նշել են՝ նման դասընթացների կարևորությունը Ադրբեջանի և ՆԱՏՕ-ի միջև ռազմական համագործակցության ընդլայնման համար։

• НАТО провела «Учебно-тренировочный курс» в Баку
В рамках программы по сотрудничеству и индивидуальному партнерству между Министерством обороны Азербайджана и НАТО на 2024 год, мобильная учебная группа командования Объединенных сил НАТО со штаб-квартирой в Брунссуме, провела в Баку «Учебно-тренировочный курс».
Как сообщили Armenia.Az в Минобороны, на курсе, состоявшемся в центре военных игр Института военного управления Национального университета обороны, были затронуты различные темы касательно планирования и выполнения оперативно-тактических учений.
По итогам курса был представлен брифинг о выполненных задачах и целях.
Выступившие на брифинге отметили важность подобных курсов для расширения военного сотрудничества между Азербайджаном и НАТО.