• Ալիև. Խանքենդիում ՏՀԿ գագաթնաժողովը հատուկ նշանակություն ունի
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այս մասին ասել նախագահ Իլհամ Ալիևն է՝ Տնտեսական համագործակցության կազմակերպության (ՏՀԿ) 17-րդ գագաթնաժողովում իր ելույթում։
Հիշեցնելով, որ հայկական օկուպացիայից ազատագրված մեր հողերում արդեն անցկացվել են մի քանի կարևոր միջազգային միջոցառումներ, պետության ղեկավարը նշել է. «Կցանկանայի նշել 2023 թվականին Շուշայում կայացած ՏՀԿ նախարարների խորհուրդը, 2024 թվականին Թուրքական պետությունների կազմակերպության առաջին ոչ պաշտոնական գագաթնաժողովը և այս տարվա մայիսին Լաչինում կայացած՝ Ադրբեջանի, Թուրքիայի և Պակիստանի առաջնորդների եռակողմ գագաթնաժողովը»։

04 Июля 2025 - 14:05
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, об этом сказал президент Ильхам Алиев в своем выступлении на 17-м саммите Организации экономического сотрудничества (ОЭС).
Напомнив, что на наших землях, освобожденных от армянской оккупации, уже проведено несколько важных международных мероприятий, глава государства отметил: «Хотел бы отметить состоявшийся в Шуше в 2023 году Совет министров ОЭС, первый неформальный Cаммит Организации тюркских государств в 2024 году и трехсторонний Саммит руководителей Азербайджана, Турции и Пакистана в Лачине в мае этого года».