05 Հուլիս 2025 - 09:45
Հուլիսի 4-ին Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը Խանքենդիում հանդիպել է՝ Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանի հետ։
Ինչպես հաղորդում է Armenia.Az-ը, այս մասին տեղեկատվությունը տեղադրվել է՝ Ադրբեջանի Հանրապետության ղեկավարի պաշտոնական կայքում։
Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանը ընդգծել է՝ Տնտեսական համագործակցության կազմակերպության 17-րդ գագաթնաժողովի անցկացման բարձր մակարդակը։
Իլհամ Ալիևը շնորհակալություն է հայտնել Թուրքիայի նախագահին գագաթնաժողովին մասնակցելու համար։
Զրույցի ընթացքում նշվել է, որ մեր երկրների միջև եղբայրական հարաբերություններն ու ռազմավարական դաշինքը հաջողությամբ զարգանում են բոլոր ոլորտներում։
Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանը ևս մեկ անգամ ընդգծել է, որ եղբայրական Թուրքիան միշտ եղբայրական Ադրբեջանի կողքին է բոլոր հարցերում։ Թուրքիայի նախագահը նշել է, որ միշտ եղել է այդպես, այսուհետ էլ այդպես կլինի:
Իլհամ Ալիևը շնորհակալություն է հայտնել Ռեջեփ Թայիբ Էրդողանին այս խոսքերի համար և իր հերթին նշել է, որ Ադրբեջանը նույնպես միշտ եղբայրական Թուրքիայի կողքին է՝ թե՛ ուրախության, թե՛ դժվար օրերին։

05 Июля 2025 - 08:58
4 июля президент Азербайджана Ильхам Алиев встретился в Ханкенди с президентом Турции Реджепом Тайипом Эрдоганом.
Реджеп Тайип Эрдоган подчеркнул высокий уровень проведения 17-го саммита Организации экономического сотрудничества.
Ильхам Алиев поблагодарил президента Турции за участие в саммите.
В ходе беседы было отмечено, что братские отношения и стратегическое союзничество между нашими странами успешно развиваются во всех сферах.
Реджеп Тайип Эрдоган вновь подчеркнул, что братская Турция всегда и во всех вопросах находится рядом с братским Азербайджаном. Президент Турции отметил, что так было всегда и так будет впредь.
Ильхам Алиев поблагодарил Реджепа Тайипа Эрдогана за эти слова и в свою очередь заявил, что Азербайджан так же всегда рядом с братской Турцией — как в радостные, так и в тяжёлые дни.
На встрече главы государств обменялись мнениями относительно перспектив сотрудничества и вопросов, представляющих взаимный интерес.