11 Հունիսի 2024 - 11:44
Բաքվի նախաձեռնող խումբը հիբրիդային մամուլի ասուլիս կանցկացնի՝ նպատակ ունենալով Նոր Կալեդոնիայում տեղեկատվական շրջափակման ճեղքումը և տեղական պաշտոնատար անձանց խոսքերից կղզում տեղի ունեցող իրադարձությունների մասին տեղեկացնելը։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, հունիսի 13-ին աֆրիկյան տարբեր երկրներից մի խումբ լրագրողներ, հայտնի բլոգերներ և քաղաքացիական հասարակության ակտիվիստներ, ինչպես նաև Նոր Կալեդոնիայի լրագրողներ կլոր սեղաններ և ասուլիս կանցկացնեն՝ «Ապագաղութացում, միջազգային դիվանագիտություն և հաղորդակցության դերը ժամանակակից աշխարհում» թեմայով։
Ակնկալվում է, որ համաժողովին կմասնակցեն արտասահմանյան լրատվամիջոցների ավելի քան 20 ներկայացուցիչներ։ Համաժողովը կազմակերպված է հիբրիդային ձևաչափով։ Համաժողովը տեղի կունենա հունիսի 13-ին, Բաքվի ժամանակով ժամը 16:00-ին։

11 Июня 2024 - 10:38
Бакинская инициативная группа проведет гибридную пресс-конференцию с целью прорыва информационной блокады в Новой Каледонии и информирования о происходящих на острове событий со слов местных официальных лиц.
Как передает Armenia.Az, 13 июня группа журналистов из разных стран Африки, известные блогеры и активисты гражданского общества, а также журналисты из Новой Каледонии проведут круглые столы и пресс-конференцию на тему «Деколонизация, международная дипломатия и роль коммуникации в современном мире».
Ожидается, что в конференции примут участие более 20 представителей зарубежных СМИ. Конференция организована в гибридной форме. Конференция состоится 13 июня в 16:00 по бакинскому времени.