• ՖԻՖԱ-ի նախագահը հրավիրվել է COP29
Ինչպես հաղորդում է AZERTAC-ը, այցի շրջանակներում Ֆուտբոլի ֆեդերացիաների միջազգային ասոցիացիայի (ՖԻՖԱ) կենտրոնակայանում հանդիպում է տեղի ունեցել կազմակերպության գլխավոր քարտուղար Մատիաս Գրաֆստրյոմի հետ։
Դեսպան Իսկենդերովը նրան է փոխանցել նախագահ Իլհամ Ալիևի՝ ՖԻՖԱ-ի նախագահ Ջաննի Ինֆանտինոյին հասցեագրված հրավեր նամակը՝ Կլիմայի փոփոխության մասին շրջանակային կոնվենցիայի կողմերի 29-րդ նստաշրջանին (COP29) մասնակցելու վերաբերյալ: Հրավեր նամակն ընդունվել է գոհունակությամբ։
Հանդիպմանը մասնակցել են նաև ՖԻՖԱ-ի Եվրոպայի գծով տարածաշրջանային տնօրեն Էլխան Մամեդովը և հասարակայնության հետ կապերի մենեջեր Անալիզա Ցակոնան:

Посол Азербайджана в Швейцарии и Лихтенштейне Фуад Искендеров посетил Цюрих.
Как сообщает АЗЕРТАДЖ, в рамках визита в штаб-квартире Международной ассоциации футбольных федераций (FIFA) состоялась встреча с генеральным секретарем организации Маттиасом Графстремом.
Посол Ф.Искендеров вручил приглашение Президента Азербайджана Ильхама Алиева, адресованное Джанни Инфантино, президенту Международной ассоциации футбольных федераций (FIFA), на участие в 29-й сессии Конференции сторон (COP29) Рамочной конвенции ООН по изменению климата. Пригласительное письмо было принято с удовлетворением.
Во встрече также приняли участие региональный директор FIFA по Европе Эльхан Мамедов и менеджер по связям с общественностью Аннализа Цакона.