03 Հուլիս 2025 - 11:28
Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարության ներքին անվտանգության և հետաքննությունների գլխավոր վարչության ռազմական ոստիկանության դեպարտամենտի պետ, գեներալ-մայոր Էլգյուն Ալիևի գլխավորած պատվիրակությունը այցելել է Վրաստան։
Ինչպես Armenia.Az-ին հայտնել են պաշտպանական գերատեսչությունից, այցի ընթացքում Էլգյուն Ալիևը հանդիպել է Վրաստանի պաշտպանության նախարարության ռազմական ոստիկանության դեպարտամենտի պետ, գեներալ-մայոր Շալվա Շենգելիայի հետ։
Հանդիպման ժամանակ կողմերը մտքեր են փոխանակել համատեղ զորավարժությունների անցկացման և փոխադարձ հետաքրքրություն ներկայացնող այլ թեմաների շուրջ։ Ադրբեջանական պատվիրակությանը տեղեկատվություն է ներկայացվել Վրաստանի ռազմական ոստիկանության աշխատանքի հիմնական ուղղությունների վերաբերյալ։

03 Июля 2025 - 11:28
Делегация во главе с начальником Управления военной полиции Главного управления внутренней безопасности и расследований Министерства обороны Азербайджана генерал-майором Эльгюном Алиевым совершила визит в Грузию.
Как сообщили Armenia.Az в Минобороны, в рамках визита Эльгюн Алиев встретился с начальником Департамента военной полиции Министерства обороны Грузии генерал-майором Шалвой Шенгелией.
На встрече стороны обменялись мнениями по вопросам проведения совместных учений и другим темам, представляющим взаимный интерес. Азербайджанской делегации был представлен брифинг об основных направлениях работы грузинской военной полиции.