• Օտարերկրացիները միլիարդավոր դոլարներ են ներդրել Ադրբեջանի տնտեսության մեջ
2023 թվականին Ադրբեջանի տնտեսությունում օտարերկրյա ուղիղ ներդրումները (ՕՈՒՆ) կազմել են 6,7 միլիարդ ԱՄՆ դոլար։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, այս մասին լրագրողների հետ ճեպազրույցի ժամանակ ասել է Ադրբեջանի Կենտրոնական բանկի (ԱԿԲ) վիճակագրության դեպարտամենտի տնօրեն Սամիր Նասիրովը։
«Ադրբեջանի տնտեսության մեջ ուղիղ ներդրումների ծավալով առաջատար հինգ երկրներն են՝ Մեծ Բրիտանիան՝ 1,9 միլիարդ դոլար, Թուրքիան՝ 1,3 միլիարդ դոլար, Կիպրոսը՝ 792 միլիոն դոլար, Ռուսաստանը՝ 617 միլիոն դոլար և Իրանը ՝ 396 միլիոն դոլար», - նշել է նա:

• Иностранцы инвестировали миллиарды долларов в экономику Азербайджана
В 2023 году прямые иностранные инвестиции (ПИИ) в экономику Азербайджана составили 6,7 миллиарда долларов США.
Как передает Armenia.Az, об этом сказал директор Департамента статистики Центрального банка Азербайджана (ЦБА) Самир Насиров в ходе медиа-брифинга.
«В пятерку стран-лидеров по объему ПИИ в экономику Азербайджана входят: Великобритания - 1,9 миллиарда долларов, Турция - 1,3 миллиарда долларов, Кипр - 792 миллиона долларов, Россия - 617 миллионов долларов и Иран - 396 миллионов долларов», - отметил он.