• Մեհրիբան Ալիևան շնորհավորել է ադրբեջանական ժողովրդին Նովրուզի տոնի առթիվ
Ադրբեջանի առաջին փոխնախագահ Մեհրիբան Ալիևան շնորհավորել է ադրբեջանական ժողովրդին Նովրուզի տոնի առթիվ։
Armenia.Az-ի փոխանցմամբ՝ Մեհրիբան Ալիևան սոցցանցերի իր պաշտոնական էջերում կիսվել է համապատասխան հրապարակմամբ.
«Սիրելի հայրենակիցներ. Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ Նովրուզի տոնի առթիվ, մաղթում եմ ձեզնից յուրաքանչյուրին քաջառողջություն, ուրախություն, երջանկություն և երկար տարիների կյանք։ Շնորհակալ եմ բոլորիդ շնորհավորանքների և բարեմաղթանքների համար։ Շնորհակալություն ձեր սիրո, անկեղծության, հարգանքի և ուշադրության համար: Թող այս տոնը, որը բնության զարթոնքի ու թարմացման խորհրդանիշն է, ձեզնից յուրաքանչյուրին բերի առողջություն, փոխըմբռնում և բարեկեցություն: Թող Ալլահը հանգստություն տա մեր բոլոր նահատակների հոգիներին, ովքեր զոհվել են հանուն Հայրենիքի։ Ուժ և համբերություն նրանց հարազատներին ու մերձավորներին: Թող Ամենակարողը միշտ ողորմած լինի մեր ժողովրդի հանդեպ»,- ասվում է հրապարակման մեջ։

• Мехрибан Алиева поздравила азербайджанский народ с праздником Новруз
Первый вице-президент Азербайджана Мехрибан Алиева поздравила азербайджанский народ с праздником Новруз.
Как сообщает Armenia.Az, Мехрибан Алиева поделилась соответствующей публикацией на своих официальных страницах в социальных сетях:
«Дорогие соотечественники! От всей души поздравляю вас с праздником Новруз, желаю каждому из вас крепкого здоровья, радости, счастья и долгих лет жизни! Благодарю всех за поздравления и добрые пожелания. Спасибо за вашу любовь, искренность, уважение и внимание! Пусть этот праздник, являющийся символом пробуждения и обновления природы, принесет в очаг каждого из вас здравие, взаимопонимание и благополучие! Да упокоит Аллах души всех наших шехидов, погибших во имя Родины. Сил и терпения их родным и близким! Пусть Всевышний всегда будет милосерден к нашему народу!», - говорится в публикации.