• Բաքվի ջրի շաբաթ. նոր տեխնոլոգիաներ, սարքավորումներ և ներդրումներ
Բաքվում մեկնարկել է Բաքվի առաջին ջրի շաբաթը, որի շրջանակներում անցկացվում է Ջրային տնտեսության միջազգային ցուցահանդես ու համաժողով։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, Բաքվի ջրի շաբաթվա գլխավոր նպատակն է՝ երկիր ներգրավել նոր տեխնոլոգիաներ, սարքավորումներ և ներդրումներ, որոնք կնպաստեն Ադրբեջանում արդյունաբերության հետագա զարգացմանը, ինչպես նաև Ղարաբաղի տարածաշրջանի ջրային ենթակառուցվածքների զարգացման հետ կապված հարցերի քննարկմանը։
Միջազգային ցուցահանդեսն ու համաժողովը կազմակերպվել է՝ Ադրբեջանի Ջրային ռեսուրսների պետական գործակալության աջակցությամբ և ուղղված է երկրում այս արդյունաբերության հետագա զարգացմանը, առկա խնդիրների քննարկմանը և լուծումներ գտնելուն։
Բաքվի ջրի շաբաթին մասնակցում են շուրջ 100 ընկերություններ 16 երկրներից՝ ԱՄՆ, Մեծ Բրիտանիա, Գերմանիա, Ավստրիա, Բելգիա, Չեխիա, Դանիա, Շվեյցարիա, Ավստրալիա, Բելառուս, Վրաստան, Իսրայել, Ղազախստան, Թուրքիա և Ռուսաստան։

• Бакинская водная неделя: новые технологии, оборудование и инвестиции
В Баку стартовала первая Бакинская водная неделя, в рамках которой проводится Международная выставка и конференция по водному хозяйству.
Как сообщает Armenia.Az, основной задачей Бакинской водной недели является привлечение в страну новых технологий, оборудования и инвестиций, которые будут способствовать дальнейшему развитию отрасли в Азербайджане, а также обсуждение вопросов, связанных с развитием водной инфраструктуры Карабахского региона.
Международная выставка и конференция организована при поддержке Государственного агентства водных ресурсов Азербайджана и нацелена на дальнейшее развитие этой отрасли в стране, обсуждение существующих проблем и поиск решений.
В Бакинской водной неделе принимают участие около 100 компаний из 16 стран – США, Великобритании, Германии, Австрии, Бельгии, Чехии, Дании, Швейцарии, Австралии, Беларуси, Грузии, Израиля, Казахстана, Турции и России.