• Ալիև - Շույոկու. Հունգարիան Ադրբեջանի հուսալի գործընկերն է
Նախագահ Իլհամ Ալիևը շնորհավորական ուղերձ է հղել Թամաշ Շույոկին՝ Հունգարիայի նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ։
Ինչպես հայտնում է Armenia.Az-ը, ուղերձում ասվում է. «Սրտանց շնորհավորում եմ Ձեզ Հունգարիայի նախագահի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ։
Հունգարիան հանդիսանում է Ադրբեջանի մտերիմ բարեկամը և վստահելի գործընկերը։ Փոխվստահության վրա հիմնված ադրբեջանա-հունգարական հարաբերությունների ներկա մակարդակը, որոնք օրեցօր հարստանում են նոր բովանդակությամբ, բավարարվածություն է առաջացնում։
Մենք հատուկ նշանակություն ենք տալիս՝ մեր միջպետական կապերի ընդլայնմանը բոլոր ոլորտներում, ներառյալ մեր ռազմավարական գործընկերության հետագա խորացմանը։ Հավատում եմ, որ մենք համատեղ ջանքեր կգործադրենք՝ ամրապնդելու Ադրբեջանի և Հունգարիայի միջև ավանդական բարեկամական հարաբերությունները և հաջողությամբ շարունակելու բազմակողմ համագործակցությունը՝ ի շահ մեր ժողովուրդների»։

• Алиев - Шуйоку: Венгрия является надежным партнером Азербайджана
Президент Ильхам Алиев направил поздравительное письмо Тамашу Шуйоку по случаю его избрания на пост президента Венгрии.
Как сообщает Armenia.Az, в письме говорится: «Сердечно поздравляю Вас с избранием Президентом Венгрии.
Венгрия является близким другом и надежным партнером Азербайджана. Нынешний уровень основанных на взаимном доверии азербайджано-венгерских отношений, которые день ото дня обогащаются новым содержанием, вызывает удовлетворение.
Мы придаем особое значение расширению наших обладающих большим потенциалом межгосударственных связей во всех сферах, в том числе дальнейшему углублению нашего стратегического партнерства. Верю, что мы приложим совместные усилия во имя укрепления традиционно дружественных отношений между Азербайджаном и Венгрией, успешного продолжения многогранного сотрудничества в интересах наших народов.
Передаю Вам наилучшие пожелания, желаю успехов в Вашей предстоящей ответственной деятельности на благо дружественного народа Венгрии».