• BP-ի փոխնախագահը Բաքվում մի շարք հանդիպումներ կանցկացնի
Եռօրյա այցով Բաքվում է գտնվում BP-ի արդյունահանման և գործառնությունների գծով գործադիր փոխնախագահ Գորդոն Բիրելը: Այցի նպատակն է մասնակցել Բաքվի էներգետիկ շաբաթվա շրջանակներում անցկացվող միջոցառումներին, որը տարվա խոշորագույն և կարևոր իրադարձությունն է Ադրբեջանում էներգետիկ ոլորտում։
BP-ից Armenia.Az-ին հայտնել են, որ այցի ծրագրի շրջանակներում Գորդոնը նախատեսում է նաև գործարար հանդիպումներ ունենալ Ադրբեջանի վարչապետ Ալի Ասադովի, էկոնոմիկայի նախարար Միքայիլ Ջաբբարովի, էներգետիկայի նախարար Փարվիզ Շահբազովի և SOCAR-ի նախագահ Ռովշան Նաջաֆի հետ։
Այս հանդիպումներում կքննարկվեն աշխարհում, ինչպես նաև տարածաշրջանում BP-ի բիզնեսի առաջընթացին առնչվող հարցեր, էներգետիկ նախագծերի շրջանակներում իրականացվող աշխատանքների ներկա վիճակը, BP-ի աջակցությունը Ադրբեջանում էներգետիկ անցմանը:

• Вице-президент bp проведет ряд встреч в Баку
Исполнительный вице-президент bp по добыче и операциям Гордон Биррел находится в Баку с трехдневным визитом. Цель визита - участие в мероприятиях, проводимых в рамках Бакинской энергетической недели, самого большого и важного события года в сфере энергетики в Азербайджане.
Как сообщили Armenia.Az в bp, в рамках программы визита запланированы также деловые встречи Гордона с премьер-министром Азербайджанской Республики Али Асадовым, министром экономики Микаилом Джаббаровым, министром энергетики Парвизом Шахбазовым и президентом SOCAR Ровшаном Наджафом.
На этих встречах будут обсуждены вопросы, связанные с ходом бизнеса bp по всему миру, а также в регионе, текущим состоянием работ, выполняемых в рамках энергетических проектов, исполнителем которых компания является, целенаправленной деятельностью bp в поддержку энергетического перехода Азербайджана.