• Շուշայում մեկնարկում է «Խարըբյուլբյուլ» միջազգային երաժշտական ​​փառատոնը
Այսօրվանից Ադրբեջանի մշակութային մայրաքաղաք Շուշայում մեկնարկում է՝ Հեյդար Ալիևի Հիմնադրամի և Մշակույթի նախարարության կողմից կազմակերպված Խարըբյուլբյուլ միջազգային երաժշտական փառատոնը։
Armenia.Az-ը հայտնում է, որ երեկվանից փառատոնի մասնակիցները ժամանում են Շուշա։
Խարըբյուլբյուլ փառատոնին, որը կանցկացվի մայիսի 9-11-ը Շուշա քաղաքում՝ Ադրբեջանի հետ միասին ներկայացված են՝ Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Հունգարիայի, Մոլդովայի Հանրապետության Գագաուզիայի ինքնավար տարածքային միավորի (Գագաուզի հող), Ուզբեկստանի և Ուզբեկստանի Ինքնավարության Կարակալպակստանի Հանրապետությունը, Ռուսաստանի Դաշնության Ալթայի, Խակասիայի, Սախայի (Յակուտիա), Թաթարստանի և Տըվայի հանրապետությունները, Հյուսիսային Կիպրոսի Թուրքական Հանրապետությունը, Թուրքիան, Թուրքմենստանը:

• В Шуше стартует Международный музыкальный фестиваль «Харыбюльбюль»
С сегодняшнего дня в культурной столице Азербайджана - Шуше стартует Международный музыкальный фестиваль «Харыбюльбюль», организованный Фондом Гейдара Алиева и Министерством культуры.
Как сообщает Armenia.Az, со вчерашнего дня участники фестиваля съезжаются в Шушу.
На фестивале «Харыбюльбюль», который пройдет 9-11 мая в городе Шуша, наряду с Азербайджаном представлены Казахстан, Кыргызстан, Венгрия, Автономное территориальное образование Гагаузия Республики Молдова (Гагаузская Земля), Узбекистан и Автономная Республика Каракалпакстан Узбекистана, республики Алтай, Хакасия, Саха (Якутия), Татарстан и Тыва Российской Федерации, Турецкая Республика Северного Кипра, Турция, Туркменистан.