• Ադրբեջանի դեսպանը Պակիստանի նախարարի հետ քննարկել է շրջակա միջավայրի պաշտպանության հարցերը
Իսլամաբադում Ադրբեջանի դեսպան Խազար Ֆարհադովը հանդիպել է Պակիստանի կլիմայի փոփոխության և շրջակա միջավայրի հարցերի նախարար Մուսադիկ Մասուդ Մալիքի հետ:
Ինչպես հաղորդում է Report-ը, այս մասին ադրբեջանցի դիվանագետը գրել է Х-ի իր էջում:
Տեղեկատվության համաձայն՝ կողմերը քննարկել են շրջակա միջավայրի պաշտպանության ոլորտում երկկողմ համագործակցության ակտիվացման հարցեր։
«Ես հաճույք ունեցա հանդիպելու Պակիստանի կլիմայի փոփոխության և շրջակա միջավայրի հարցերի նախարար Մուսադիկ Մասուդ Մալիքի հետ՝ մեր եղբայրական երկրների միջև շրջակա միջավայրի պաշտպանության ոլորտում երկկողմ համագործակցության խորացման հարցերի շուրջ մտքեր փոխանակելու համար», - նշել է Ֆարհադովը։

• Посол Азербайджана обсудил с пакистанским министром охрану окружающей среды
Посол Азербайджана в Исламабаде Хазар Фархадов встретился с министром по вопросам изменения климата и координации охраны окружающей среды Пакистана Мусадиком Масудом Маликом.
Как передаёт Report, об этом азербайджанский дипломат написал на своей странице в Х.
Согласно информации, стороны обсудили вопросы активизации двустороннего сотрудничества в области охраны окружающей среды.
«Имел удовольствие встретиться с министром по вопросам изменения климата и координации охраны окружающей среды Пакистана Мусадиком Масудом Маликом для обмена мнениями по вопросам активизации двустороннего сотрудничества в области охраны окружающей среды между нашими братскими странами», — указал Х. Фархадов.
Ранее во вторник дипломат также обсудил с министром оборонной промышленности Пакистана Мухаммадом Раза Хаят Харраджем двустороннее военно-техническое сотрудничество.